Erdoğan: “Bu can bu tende oldukça IMF’ye esir olmayacağız”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kastamonu mitinginde konuştu.
Bugüne kadar hiçbir zaman eğilip bükülmediğini söyleyen Erdoğan, “Baktılar kur, faiz, algıyla olmuyor, patlıcan, domates, biber üzerinden ülkemizi ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Bu hamleyi boşa çıkardık mı? Şimdi artık çadırlar kuruldu. Şimdi temizlik ürünlerini de satmaya başlayacağız” dedi.

11 Şubat itibariyle tanzim satışlarının başlaması üzerine Erdoğan, “Gıdada terör estirenlere gereken dersi verdik, veriyoruz. Bakalım sırada ne var? Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu yoldan dönmeyeceğiz” diye konuştu. Erdoğan, IMF’yi kastederek “Bu can bu tende oldukça Allah’ın izniyle biz bunlara esir olmayacağız” diyerek sözlerine devam etti.

“Millet bahçelerinde yatıp yuvarlanacağız”

Türkiye’yi ekonomik baskı ile sıkıştırma çabalarının hiç eksik olmadığını belirten Erdoğan şöyle konuştu:

“Cunta ile krizle tepemize bindiler. Bizim 17 yıllık iktidarımız bunlarla mücadele ile geçti. Kur, faiz, algı operasyonlarıyla insanımızı bunalttılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça, daha çok kenetlendik. Ülke olarak hedeflerimize ulaşma kararlılığımızı perçinledik, AK Parti yatıyor kalkıyor, halkımıza daha iyi hizmet nasıl veririz diye düşünüyor. Millet bahçelerinde yatıp yuvarlanacağız, oralarda dinlenme fırsatı yakalayacağız; devlet ne için var, bunun için var.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus