Ankara Gündemi (16): “Ahmet Davutoğlu yol haritasını bu hafta açıklayabilir” – Eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ile söyleşi

Ankara Gündemi programında Batu Bozkürk bu hafta, eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı’yı konuk etti. Ahmet Davutoğlu’nun yeni oluşumunda yer alan Yamalı ile yapılan sohbette, AK Parti’deki dört ihraç talebi ve bundan sonra atılacak adımlar konuşuldu.

Nedim Yamalı, AK Parti’den ihracı istenen Davutoğlu ve ekibinin bu hafta içerisinde yol haritalarını açıklayabileceğini söyledi.

Yamalı, AK Parti’de önemli görevler üstlenmiş olan Ali Babacan’ın yer aldığı diğer oluşumla ilgili de konuştu. Davutoğlu ve Babacan’ın neden yan yana gelmediği sorusu üzerine Yamalı, “Sayın Babacan’ın da bulunduğu bir toplantıda, Babacan’ın ekibinden ‘Sayın Davutoğlu biraz İslamcı gözüküyor, biz öyle gözükmek istemiyoruz, o yüzden bir mesafe koyuyoruz’ sözleri geldi” dedi.

Otoriterleşmenin yalnızca Türkiye’nin değil, İslam dünyasının da sorunu olduğunu söyleyen Yamalı, AK Parti-MHP ittifakının Türkiye’nin geleceğinde yeri olmadığını savundu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar