İstatistik değil, insan: Eylül ayında öldürülen kadınların hikayesi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Tükiye’de her yıl hatta her ay erkek şiddeti artarak devam ediyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, temmuz ayında erkekler tarafından 31, ağustos’ta 49 ve eylül’de ise 53 kadın öldürüldü. Verilere göre, kadınların çoğu hayatına dair karar almak isterken ölüyor. Bu istatistik Eylül 2019’da da değişmedi. Kadınların yüzde 17’si hayatılarına dair kendi kararlarını alırken öldürüdü. Eylül ayında öldürülen 53 kadından, hikayesine ulaşabildiğimiz 17 kadının ölüm şeklini kimler tarafından öldürüldüğünü ve hikayesini araştırdık.

Naciye Torunoğlu: Oğlu tarafından öldürüldü

57 yaşındaki Naciye Torunoğlu’nun iki oğlu ve bir kızı vardı. Torunoğlu’nun, oğullarından biri eşiyle birlikte Aydın’da yaşarken diğer oğlu ise kendisiyle birlikte İstanbul Sancaktepe’de yaşıyordu. Birlikte yaşadığı oğlu Cihan Torunoğlu‘nun madde bağımlısı olduğu ve annesiyle para konusunda sürekli kavga ettiği biliniyordu.

Naciye Torunoğlu’ndan iki gün boyunca haber alamayan ailesi polise haber verdi. Eve girmesi üzerine cesetle karşılaşan polis ekipleri, sağlık ekiplerine haber verdi. Sancaktepe Asayiş Büro Amirliği Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ve Cinayet Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler evde dört saat delil araştırması yaptı. İlk incelemelere göre, Naciye Torunoğlu’nun başından sert bir cisimle darbe alarak öldürüldüğü tespit edildi. Şüpheli ölümün ardından polis ekipleri komşularla konuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken cinayet şüphelisi olan oğlunu yakalamak için çalışma başlatıldı.

Torunoğlu’nun cesetinin bulunmasından iki gün sonra oğlu Cihan Torunoğlu yakalandı. Failin annesini öldürdükten sonra iki gün onunla birlikte aynı evde kaldığı, cansız bedeni buzdolabına saklamaya çalıştığı hatta koku olmaması için vantilatörü açtığı öğrenildi.

Yulııa Bilehub: Trafonun arkasında ölü bulundu

Ukranya uyruklu ve 42 yaşında olan Yulııa Bilehub, Antalya’da yaşıyordu. Vatandaşlar, Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda trafonun arkasında bir kadın ceseti gördü ve bekçilere haber verdi. Bekçilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri, cesetin Bilehub’a ait olduğunu ve hayatını kaybettiğini belirledi.

Cinayet şüphelisi olarak gözaltına Özgün T. alındı. Fail ile Bilehub bir süre önce tanışmışlardı. O gece de Bilehub ile birlikte oldan fail ifadesinde, fazla alkol aldığı için fenalaşarak öldüğünü belirtti. Özgün T., ifadenin ardından çıkartıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Evli olduğu erkek tarafından öldürülen Hafize Kurban’ın oğlu: “Anneanne koş, babam annemi ittirdi. Kan akıyor!’

23 yaşındaki Hafize Kurban, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yaşıyordu.  Bir süre önce kendisine boşanma davası açan Uğur Kurban tarafından öldürüldü. Annesi Hüriye Balık, Medyascope’a verdiği röportajda Uğur Kurban’ın evdeki eşyaları satıp boşanma davası açtığını ve evi boşalttıkları sırada Kurban’ın eve geldiğini ve konuşmak istediğini belirtti. 27 Ağustos’ta gerçekleşen olayı anne Hüriye Balık şöyle anlattı:

“Hafize’ye konuşmasına gerek olmadığını söyledim ama o ‘konuşacağım anne belki anlaşırız’ dedi. Ben de ‘iyi konuşun o zaman’ dedim ve mutfağı süpürmeye geçtim. Ben orayı süpürdüm sonra çıktım odaya baktım odada  yoklar. Eşim girdi o sıra eve ‘Nereye gitti çocuklar?’ dedim, ‘Dışarıda konuşacaklarmış’ dedi. Eşimde konuşmasını istememiş ama Hafize ‘konuşacağım’ demiş. Yanında iki yaşındaki oğlu da vardı. Bizim sokağı dönünce olmuş olay. Torunum koşarak ‘anneanne koş, babam annemi ittirdi. Kan akıyor!’ diyerek küçücük ayaklarıyla yanıma geldi.”

Yaralanan Hafize, Pamukkale Üniversite Hastanesi’ne kaldırılırken fail olay yerinden kaçtı. Aynı gün Uğur Kurban yakalandı ve gözaltına alındı. 27 Ağustos’tan beri yoğun bakımda olan Hafize 6 Eylül 2019 tarihinde hayatını kaybetti. Annesi, “İyileşecek benim çocuğum” diyordu. Hafize’nin organları ise bağışlandı.

Özlem Sarıyıldız: Evli olduğu erkek tarafından öldürüldü

Özlem Sarıyıldız İzmir’in Çiğli ilçesinde yaşıyordu. Özlem Sarıyıldız ve emekli polis memuru Erdoğan Sarıyıldız bir süre önce aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmaya karar verdi. 8 Eylül 2019 tarihinde aralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışma esnasında fail, yanındaki tabancayı çıkartıp Özlem Sarıyıldız’ın sırtını hedef alarak üç kurşunla vurdu. Fail, cinayetin ardından aynı silahla kendini de vurdu. Çevredilerin haber vermesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri ikilinin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlendi.

Ozodkho Abdıkarımova: Pompalı tüfekle öldürüldü

Yabancı uyruklu Ozodhko Abdıkarımova 24 yaşındaydı ve Zonguldak’ta bir birahanede çalışıyordu. Bir süre önce cezaevinden çıkan Vedat K., Ozodhko Abdıkarımova’nın başından vurdu. Abdıkarımova olay yerinde hayatını kaybederken, fail Vedat K. tüfeği bırakıp kaçarak izini kaybettirdi. Fail aynı gün içerisinde, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Perşembe beldesi Basat köyünde yakalandı.

Türkan Kulu: Beş aylık hamile olan kadın ekmek bıçağıyla öldürüldü

26 yaşındaki Türkan Kulu Manisa’nın Soma ilçesinde yaşıyordu. Türkan Kulu, bir süre önce birlikte olmaya başladığı Zekeriye Barçın’dan beş aylık hamileydi ve ikiz bebek bekliyordu. Aynı evde kalan ikilinin arasında 5 Eylül’de bilinmeyen bir  nedenden dolayı tartışma çıktı. 37 yaşındaki Zekeriya Barçın, tarafından ekmek bıçağı ile yaralanan kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Fail ise cinayetin ardından kendisini de boynundan ve karnından bıçaklayarak intihar teşebbüsünde bulundu. Türkan Kulu’yu yedi yerinden bıçaklayarak öldüren fail, Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından ifadesi alınan Zekeriya Barçin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen failin ifadesinde, suçunu kabul ettiği ve pişmanlık duyduğunu belirtti. Fail ifadesinde, “Türkan Kulu ile bir süredir birlikte yaşıyorduk. Aramızda zaman zaman tartışmalar oluyordu. Son çıkan tartışma parasal nedenlere dayalıydı. Tartışma sırasında öfkeme yenik düştüm. Mutfaktan aldığım bıçakla Türkan Kulu’yu çeşitli yerlerinden bıçakladım. Daha sonra kendimi yaralayarak intihar etmek istedim. Pişmanım” dedi.

Sibel Çetinel: 11 yıldır şiddet gördüğü erkek tarafından öldürüldü

36 yaşındaki Sibel Çetinel Niğde’de yaşıyordu. Sibel Çetinel 12 yıl önce Murat Çetinel ile evlendi ve 11 yıldır evli olduğu erkek tarafından darp ediliyordu. İkili kısa bir süre önce boşanmak istediklerini belirterek mahkemeye başvurdu. Fakat Murat Çetinel ayrılmak istemiyordu. İkili arasında boşanma davası yüzünden bir tartışma çıktı. 2 Eylül 2019’da gerçekleşen tartışma esnasında fail Çetinel, silahını çıkartıp Sibel Çetinel’i beş çocuğunun gözü önünde öldürdü. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sibel Çetinel’in hayatını kaybettiği belirlendi. Cinayet sonrası olay yerinden uzaklaşan fail, üç gün sonra Ankara’da yakalandı.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Sibel Çetinel’in babası Nuri Tanrıverdi, “Kızım Ağrı’nın Patnos ilçesindeki Özdemirler köyünde yaşıyordu. Kızım sürekli darp ediliyordu, çocukları için sabrediyordu. 12 yıllık evliydi. 11 yıldır darp ediliyordu. Kırmadık yeri kalmadı, hepsinin fotoğrafları elimizde var. Uzaklaştırma kararı bir aydı, altı aya uzatıldı. Silahı olduğunu biliyorduk kızım yetkililere söylemişti. Kocası tarafından dövüldüğü için Ramazan Bayramında Aile Bakanlığını aradı. Jandarma tarafından Ağrı sığınma evine götürdüler. Oradan çıkınca Kayseri’ye geldi. Oradan da Niğde’de ev tuttuk burada eve giderken takip ederek evi belirliyor. Eve giriyor ve kafasına iki el ateş ediyor” dedi.

Birsen Mıngır: Evli olduğu erkek ilk başta yangın çıkardı ardından da pompalı tüfekle öldürdü

48 yaşındaki Birsen Mıngır Konya’da yaşıyordu. Evli olduğu erkek Ali Mıngır’ın ‘Uyuşturucu ticari yapmak’ suçundan yedi yıl altı ay hapis cezası bulunuyordu. 22 Temmuz Pazartesi günü Afyonkarahisar Bolvadin Açık Cezaevi’ne nakledildi. Mıngır için 2 Eylül Pazartesi günü Niğde Açık Cezaevi’ne nakledilmesi kararı alındı.

Açık cezaevi hükümlüsü olması nedeniyle iki gün yol izni verilen ve Niğde’deki cezaevine giderek teslim olması gereken Ali Mıngır, Konya’ya gitti. Fail, başka bir erkek ile aynı evde yaşadığı bahanesiyle Birsen Mıngır’ı öldürme planı yaptı. Ali Mıngır, eve molotofkokteyli atarak yangın çıkardı. Fail, yangın nedeniyle dışarı telaşla çıkan Birsen Mıngır’ı pompalı tüfekle öldürüp kaçtı. Olay yerinden kaçan Ali Mıngır, Karatay ilçesinde bir evde yakaladı. Birsen Mıngır ise olay yerinde hayatını kaybetti. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkartıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Sibel Köksal: Evli olduğu erkek tarafından boğularak öldürüldü

Sibel Köksal ve İbrahim Köksal 17 yıl önce evlendi. Dört çocuk annesi ve 38 yaşındaki Sibel Köksal Ankara’nın Mamak ilçesinde oturuyordu. İkili arasında bir sorun yoktu. Fail, tartışma bahanesiyle Sibel Köksal’a saldırdı ve boğarak öldürdü. Fail, Köksal’ın cansız bedenini defalarca bıçakladı. Cinayetin ardından fail, polisi arayıp cinayeti itiraf etti. Sibel Köksal’ın yakınları ikili arasında bir sorun olmadığı belirtti. İbrahim Köksal ise adliyeye sevk edildi.

Rajae Ait Lhaj: Eniştesi tarafından 12 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

Siham Karakaş, evli olduğu Ercan Karakaş ile maruz kaldığı şiddet nedeniyle bir süre önce ayrı yaşamaya başladı. Ağustos ayından beri hakkında uzaklaştırma kararı olan fail, bir kız çocuğu annesi Siham Karakaş’ı sürekli ölümle tehdit ediyor ve şiddet uyguluyordu. Çocuğuyla birlikte tek yaşayan Siham Karakaş ise hamile olduğu için kız kardeşi Rajae Ait’i yanına çağırarak birlikte yaşamaya başladı.

Ercan Karakaş barışmak için Siham Karakaş’ın yaşadığı eve gitti. Siham’ın kapıyı açmaması üzerine fail, elinde bıçakla balkondan içeri girdi. Siham Karakaş, faili karşısında bıçakla görünce fenalık geçirdi. Fail, o sırada evde bulunan ve kendisini uzaklaştırmaya çalışan baldızı Rajae Ait’e saldırdı. Kendini sokağa atan Rajae Ait, failden kaçarken Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi’nin bahçesine girdi. Elindeki bıçakla güvenlik görevlilerini geçen Ercan Karakaş, Rajae Ait’i boğazından bıçakladı. Saldırgan, güvenlik görevlilerinin elinden kurtularak kaçtı. Rajae Ait, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yapılan otopside, Rajae Ait’in 12 yerinden bıçaklandığı ve boğazının kesildiği tespit edildi. Siham Karakaş ifadesinde, failin daha önce baldızı Rajae Ait’e cinsel tacizde bulunduğunu belirtti.

Olay yerinden kaçan Ercan Karakaş, Konyaaltı sahilinde güneşlenirken yakalandı. Ercan Karakaş, ifadesinde Rajae Ait’in, Siham Karakaş’ı Fas’a götürmeye çalıştığını, çocuğunu bir daha görememe korkusuyla öldürdüğünü söyledi.

Adana’da bir çocuk annesi 19 yaşındaki Melike Demirci, Sezer Çelik tarafından bıçaklaranak öldürüldü.

Melike Demirci 19 yaşındaydı ve Adana’da yaşıyordu. Dört sene önce Sezer Çelik ile birlikte yaşamaya başlayan Melike Demirci, ayrılmak istediğini belirterek ailesinin evine döndü. Tekrar barışmak isteyen fail, Melike Demirci’yi evlerine çağırdı. Evlerinin önünde konuşmaya başlayan ikili arasında tartışmaya çıktı. Fail, bu sırada üzerinde bulunan bıçağı çıkararak kadını dört yerinden bıçakladı ve olay yerinden kaçtı.

Sağlık ekipleri, ağır yaralı Melike Demirci’yi Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Demirci, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yakalanan fail, Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Baba beni keser”

Kızının cenazesi almak için Adli Tıp Kurumu’na giden baba Remzi Demirci, Sezer Çelik’in kızını defalarca ölümle tehdit ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“Kendi çalışmıyor, kızım ise bir butikte işe girmiş, evinin geçimini sağlamaya çalışıyordu. Kızım dayak yiyor sesini çıkartmıyordu. Kızımı aşırı derece kıskanıyordu. Kızıma ‘Oraya gitme, buraya gitme’ diyerek baskı yapıyordu. Öldürmesinin sebebi ‘Benim dediklerimi yapacaksın, benden ayrılırsan çocuğu keserim’ demiş. Bunu kimse bir insana yapmaz. Kızıma ayrılmasını söylediğimde, ‘Baba beni keser’ diye cevap vermişti. 3 yaşında bir çocukları var. Baktık olmayacak, kızımı evime getirdim. Bu kez eve gelip, kızımı kandırıp dışarı çıkarttı, orada söylediğini yaptı. Bu bitmez tükenmez kanser gibi bir şey. Millet, namus anlayışını kendi uyduruyor.”

Melahat Taşkıran: Evli olduğu erkek, uyurken bıçakladı

Nevşehir’de yaşayan Melahat Taşkıran ile Mustafa Taşkıran 40 yıllık evlilerdi. Psikolojik sorunları olduğu belirtilen emekli Mustafa Taşkıran, yanında uyuyan eşi Melahat Taşkıran’ı karnından ve göğsünden bıçakladı.

Komşularının haber vermesinin üzerine eve gelen jandarma ve sağlık ekipleri, Taşkıran’ın hayatını kaybettiğini belirtti. Cinayet sonrasında olay yerinden kaçan fail ise aynı gün yakalanıp gözaltına alındı.

Hülya Sülün: Bıçakla öldürüldü

40 yaşında olan Hülya Sülün Bursa’da yaşıyordu. Hülya Sülün kısa bir süre önce Münür Yavuz ile tanıştı ve bir ilişkiye başladılar. Münür Yavuz, arasının bozuk olduğu Hülya Sülün’ün evinin bahçesine gitti. İkili arasında bilinmeyen nedenden dolayı tartışma çıktı. Fail, yanında getirdiği bıçakla Sülün’ü sol bacağından yaraladı. İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sülün, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Polis, olayın ardından kaçan failin İnegöl’de bir bağ evinde olduğunu belirledi. Bağ evinde gözaltına alınan Yavuz, ifadesini verdikten sonra adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gülseren Yılmaz: Boşanmak istediği erkek tarafından 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

32 yaşındaki Gülseren Yılmaz Antalya’da yaşıyordu. Evli olduğu erkek 43 yaşındaki Hilmi Yılmaz ile sürekli şiddet gördüğü için boşanmak isteyen Gülseren Yılmaz, ailesinin yanına taşındı. Hakkında uzaklaştırma kararı olan fail, Gülseren Yılmaz’ın kapıyı açmaması üzerine Yılmaz, kapıdaki camı kırarak içeri girdi.

Evin içerisinde tartıştıktan sonra fail, Gülseren Yılmaz’ı evin bahçesine çıkardı ve 14 yerinden bıçakladı. Gülseren Yılmaz kanlar içinde yere yığılırken, fail ise olay yerinden uzaklaştı. Kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesine alınan kadın hayatını kaybetti. Olaydan bir süre sonra Hilmi Yılmaz, jandarma karakoluna giderek teslim oldu.

“Kızını öldürdüm! Teslim olmaya gidiyorum”

Gülseren Yılmaz’ın babası Ali Bayrak, kızının ve Hilmi Yılmaz’ın bir ay önce de tartıştığını belirtti ve “Önemli bir şey yoktu, gelip gidiyorlardı. Sonra sinsice gelmiş kapıyı kırmış, öldürmüş. Beni de ‘Kızını öldürdüm. Teslim olmaya gidiyorum’ diye aradı. Adama bir şeyimiz de olmadı. İçimizi yaktı. Evde sadece kızım vardı. Ben yatarken gördüm. Ambulans alıp hastaneye götürdü. Evladımızı kaybettik. Pırıl pırıl canımızı kaybettik. Onun hakkında gerekenin yapılacağına inanıyorum” dedi.

Eski kocası tarafından sekiz yerinden bıçaklanana Fatma T.’nin faili: “Çok sevdiğim için bıçakladım”

39 yaşındaki Fatma T. iki çocuk annesiydi ve İzmir’de hemşirelik yapıyordu. Evli olduğu erkek Günay A. ile bir süre önce boşanmıştı. Günay A. barışmak istiyordu. Fatma T., failin barışma teklifini reddettiği için sekiz yerinden bıçaklandı. İki çocuk annesi, 39 yaşındaki Fatma T. ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Fatma T. tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

“Çok sevdiğim için bıçakladım”

Günay A., bıçağı çöpe attıktan sonra olay yerinden kaçtı. Şehrin çıkışında yakalanan fail, “Eşinizi neden bıçakladınız?” sorusuna, “Çok sevdiğim için bıçakladım” cevabını verdi. İfadesi alındıktan sonra, 43 yaşındaki fail Tire Adliyesi’ne gönderildi.

Fadime Tekin: Torununun gözü önünde 10 yerinden bıçaklandı

54 yaşında olan Fadime Tekin Ankara’da yaşıyordu. Eylül ayında altı yıl önce boşandığı Rıza Işık tarafından 10 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Fadime Tekin, Çankaya’daki Ahmed Arif Parkı’nda torunu ile oynuyordu. Parkta eski kocası Rıza Işık ile karşılaştı. Fail, Fadime Tekin ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından yanında taşıdığı bıçağı çıkaran fail, Fadime Tekin’i 10 yerinden bıçakladı.

Fadime Tekin’in çığlıklarını duyan vatandaşlar, faili engellemeye çalıştı. Bir grup, Rıza Işık’ı linç etmeye çalıştı. Linç girişimini önleyen polis, Rıza Işık’ı gözaltına aldı.

Tülin Beygirci: Oğlu tarafından 50 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

48 yaşındaki Tülin Beygirci Bursa’da yaşıyor ve özel bir şirkette çalışıyordu. 15 yıl önce eşinden ayrılan Beygirci’nin bir Berke Karasu adında bir oğlu vardı.

Mesai saatlerinde iş yerine gitmeyen Tülin Beygirci’ye arkadaşları telefonla ulaşmaya çalıştı. İş yerindeki arkadaşlarından biri, aramalara cevap vermeyen Beygirci’yi kontrol etmek için yalnız yaşadığı evine gitti. Kapı açılmayınca arkadaşı durumu polise bildirdi. Eve giren polisler, Tülin Beygirci’nin kanlar içinde yerde yattığını gördü. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis Beygirci’yi 50 bıçak darbesiyle öldüren kişinin oğlu Berke Karasu olduğu tespit edildi.

Olay yerinde Beygirci’nin kanı ile yazılmış olan ve tek delil olarak kullanılan “Bu mahallenin onuru var” cümlesi, polisin faili bulmasına yardımcı oldu. Denizli’de okuyan Berke Karasu, en son bir ay önce Bursa’ya geldiğini söyledi. Fakat olay günü aldığı otobüs biletleri gösterilince fail suçunu itiraf etti. Karasu, üniversiteden mezun olamadığı için annesinin yaptığı baskıya dayanamadığını ve bu yüzden cinayeti işlediğini söyledi. Dolabın üzerindeki kanlı yazıyı ise hedef şaşırtmak için yazdığını öne sürdü.

Nadira Kadirova: AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulundu

Eylül ayında ölen kadınların yüzde 21’i şüpheli ölüm olarak kaydedildi. Bu şüpheli ölümlerin arasına Nadira Kadirova’nın ölümü de girdi. Özbekistan uyruklu 23 yaşındaki Nadira Kadirova, AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde hayatını kaybetti. İddialara göre genç kadın, Ünal’ın ruhsatlı tabancısıyla yaşamına son verdi. Ailenin olaya ilişkin şüpheleri var. Bu ölümü şüpheli hale getiren en büyük etken iste Milletvekili Şirin Ünal’ın açıklama yapmaması ve ifadesinin alınmaması oldu. Bu şüpheli ölümle ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Bunlardan biri, Kadirova’nın ölmeden bir gün önce arkadaşı Leyla Niyazova’yı araması ve kendisine “çok kötü şeyler oluyor, ölmek istemiyorum!” demesi. Kadirova’nın ölümü hala aydınlatılmış değil, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlgili haberler:

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova: “Çok kötü şeyler oluyor, ölmek istemiyorum!”

AKP’li vekilin evinde şüpheli şekilde ölen Kadirova’nın arkadaşı: “Bana patronunun kapıyı kilitleyip kendisine sarıldığını anlattı”

AKP’li milletvekilinin evinde ölen Nadira Kadirova soruşturmasında savcıdan tanığa fuhuş iması

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Medyascope internet sitesinde çerezlerden faydalanılmaktadır.

Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.

  • Medyascope
  • Medyascope Plus