“Disney+” yayına başladı, 24 saatte 10 milyondan fazla abone edindi

Disney’in internet üzerinden yayın yapacak televizyon kanalı Disney +, Amerika Birleşik Devleti, Kanada ve Hollanda’da yayına başladı.

Disney+’a 24 saat içinde 10 milyondan fazla kişi abone oldu. Disney’in hedefi, 2024 yılına kadar 60 ila 90 milyon aboneye ulaşmak. Şirket, şu ana dek gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını açıkladı.  

Mobil uygulamalarla ilgili veriler paylaşan Apptopia sitesi, Disney+ içeriklerinin şimdiden 3,2 milyon kez izlendiğini aktardı. Siteye göre, izleyicilerin yüzde 89’u ABD, yüzde 9’u Kanada, yüzde 2’si Hollanda’dan. İzleyiciler 1,3 milyon saatlerini Disney+ izlemekle geçirdi.

Disney’in patronu Bob Iger, şirketin attığı adımı “inovasyon ve yaratıcılık anlamında tarihi bir an” olarak niteliyor.

Disney+ önümüzdeki haftadan itibaren Avustralya ve Yeni Zelanda‘dan, 2020’nin Mart ayından itibaren de Batı Avrupa’dan izlenebilecek.

Halihazırda 158 milyon abonesi bulunan Netflix, 2010’da yayınlarına başladığında ilk günde sadece 662 bin kişi tarafından izlenmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar