Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Direktörü Bengi Semerci ile söyleşi

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl “Adalet” teması ile 9. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Festival, 22–28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Festival, adaletin sadece bir suç ve karşılığında ceza kavramlarından oluşmadığını, tüm toplumu ilgilendiren ve üzerinde önemle durulması gereken bir konu olduğunu gündemde tutmak, tartışmak, ülkeler arasındaki farklılıkları, sorunları gündeme getirmek, ortak çözümler aramak üzere herkese sesleniyor.

Medyascope’a konuşan festival direktörü Bengi Semerci, 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin “Uzun Metraj Film Yarışması” jürisini açıkladı. “Adalet” temalı filmlerin yarışacağı festivalde jüri başkanı Zuhal Olcay olarak belirlendi. Semerci, jüride ayrıca Izeda GradevicSahraa Karimi, Onur Saylak ve Ioana Uricaru’nun da olacağını belirtti.

Festival programına ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar