Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ile söyleşi: “Kadınların böyle bir dönemde direnmeleri ve sokağa çıkmaktaki ısrarları, siyasi iradeyi korkutuyor”

10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle Medyacope‘ta bir dizi insan hakları yayını yaparak Türkiye’nin insan hakları karnesini değerlendiriyoruz. Fatima Çelik, bu özel yayında konuğu olan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ile Türkiye’nin kadın hakları konusunda nerede durduğunu, kadınların eylemliliğini ve kadın hakları konusunda ilerleme kaydedilebilmesi için öncelikli atılması gereken adımları konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar