Medya ombudsmanı Faruk Bildirici yazdı: Tacizci şeyhi hangi medya korudu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında, Uşşaki tarikati şeyhi olduğu iddia edilen, “Fatih Nurullah” lakaplı Eyüp Fatih Şağban’ın küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunması olayının medyada nasıl ele alındığını değerlendirdi.

“Bu şeyh, devlet protokolünde ağırlanan, itibar gören, onurlandırılan bir kişi.  Sabah, Takvim, Türkiye, Milli Gazete, Yeni Akit ve Yeni Şafak’ın bu şeyhin küçük çocuğa cinsel tacizden tutuklanmasını görmezden gelmesinin devlet katında böyle değer verilmesiyle ilgisi olsa gerek.

Çünkü tarikatlara yakın bir çizgisi olan Milli Gazete dışındaki Sabah, Takvim, Türkiye, Yeni Akit ve Yeni Şafak gazeteleri iktidara yakın gazeteler. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük medyayı, ‘Ak Parti medyası’ ve ‘muhalif medya’ diye ikiye ayırıyor. Küçük’ün yaklaşımıyla söylersek, Şeyh Fatih Nurullah’ın çocuğa cinsel tacizden tutuklanması ‘muhalif medya’da geniş yer bulurken, ‘Ak Parti medyası’nın belkemiği bu gazetelerde hiç görülmedi.

Zaten Şeyh Fatih Nurullah’ın tutuklanması ve çocuk taciziyle ilgili AKP yöneticilerinden ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan da bir açıklama, bir eleştiri gelmedi. En azından bu olayın üzerinin örtülmesine itirazlarının olmadığı anlaşılıyor. Gazeteciliğin bir çocuk tacizcisini bile savunur hale gelmesi ne kadar üzücü. Ama siyasetle bu kadar içli dışlı olunca kaçınılmaz bir sonuç bu” diyen Faruk Bildirici‘nin yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus