İzmit Körfezi’ndeki tehlikeli sızıntıyı Volkan Narcı anlatıyor

İzmit Körfezi’nde 12 Ocak’ta fark edilen yakıt sızıntısı bölgeyi tehdit etmeye devam ediyor. Körfeze yayıldığı tespit edilen ve onlarca deniz kuşunun ölümüne sebep olan sızıntıya ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı duruma müdahale edildiğini ve sızıntının kaynağının tespiti için TÜBİTAK’a örnekler gönderildiğini belirtmişti. Bugün ancak yaklaşık 50 tonunun temizlendiği tahmin edilen 280 tonluk sızıntının bölgesel akıntılarla Tuzla, Pendik ve adalara ulaşma riski bulunuyor. Konuya ilişkin son durumu Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneği’nden Volkan Narcı ile konuştuk.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/303321942″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

izmit-korfezi-ne-akaryakit-sizintisi-233676-5

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar