Moody’s 4 şirketin kredi görünümünü düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin görünümünü düşürmesinin ardından, buna bağlı olarak dört şirketin görünümünü düşürdü, üç şirketin görünümünü ise teyit etti.

Moody’s’ten yapılan açıklamaya göre Koç Holding, OYAK, Coca Cola İçecek ve Turkcell’in kredi notu görünümü “durağan”dan “negatif”e düşürüldü. Ayrıca, Anadolu Efes’in kredi notunu “negatif” görünüm ile “Baa3”, Şişe Cam ve Tüpraş’ın notunu “durağan” ile “Ba1” olarak teyit etti.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin 24 Eylül’de “yatırım yapılamaz” seviyesine çektiği kredi notunun görünümünü de “durağan”dan “negatife”  çeken Moody’s değerlendirdiği 17 Türk bankasından 14’ünün notunu negatife çevirmişti. Bu 14 bankanın görünümünü negatife çeviren Moody’s, söz konusu bankaların kredi notunu sabit tuttu. Kurum ayrıca bir bankanın kredi notunu negatif görünüm ile bir kademe düşürürken, iki bankanın not ve görünümlerini ise teyit etti.

Moody’s bankacılık sektörüne ilişkin not değişikliklerinin Türkiye’nin kredi notu görünümündeki bozulmanın bir yansıması olduğunu belirtti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar