Lübnan Ordusu’nun mülteci kampı baskınında 5 canlı bomba kendini patlattı

Lübnan’da Suriyeliler’in kaldığı mülteci kamplarına düzenlenen operasyonda beş intihar bombacısı kendini patlattı. Bir çocuk hayatını kaybetti, yedi asker yaralandı.

Lübnan’ın Suriye sınırında bulunan Arsal kentinde, Suriyeliler’in kaldığı mülteci kampına Lübnan Ordusu operasyon düzenledi. Kamp içindeki silahlı kişilere yönelik operasyonda, beş intihar bombacısı kendini patlattı.

Lübnan Ordusu’nun açıklamasına göre, dört intihar bombacısının El Nur kampında yaptığı saldırıda üç asker yaralanırken, küçük bir mülteci kız hayatını kaybetti. AFP haber ajansının aktardığına göre ölen kız çocuğu iki buçuk yaşındaydı.

Bir diğer intihar saldırısı, El Qariyeh mülteci kampı yakınında meydana geldi. Ayrıca başka bir saldırgan da attığı el bombasıyla dört askeri yaraladı.

Lübnan Ordusu, teröristleri yakalamak ve silahlara el koymak için yapılan operasyonların devam ettiğini duyurdu. Görgü tanıkları, yaralanan askerlerin helikopterle hastaneye sevkedildiği bölgeden çatışma seslerinin gelmeye devam ettiğini bildiriyor.

Lübnan ile Suriye sınırında, uzun süredir ordu güçleri ile IŞİD ve Fetih El Şam (eski El Nusra) militanları arasında çatışmalar yaşanıyor. Bugünkü operasyonların yapıldığı sınır kenti Arsal’daki mülteci kamplarında en 70 bin Suriyeli mülteci yaşıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar