Filmden öte, bir isyanın sembolü

2013 yılında pres makinesine sıkışarak hayatını kaybeden çocuk işçi Ahmet Yıldız’ın anısına kısa film çekildi. ”Pamuk Şeker” isimli filmin yönetmeni Ozan Takış filmde, Adana’nın Karataş ilçesinde pamuk toplayan iki çocuk işçinin zorlu şartlar ve koşullar altında çalışmalarını, kentsel ve kırsal alanlarda yaşadıkları çelişkilerin hikayesini anlatıyor.

 

Yönetmen Ozan Takış; “Pamuk Şeker, filmden öte, bir isyanın sembolü” diyor. Ayrıca Takış; bu filmi, çocuk bedenin sömürülmesine dikkat çekmek, çocuk işçilerin sesinin duyurulmasına imkan sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla çektiğini söylüyor. Film ulusal ve uluslararası film festivallerine katılarak, çocuk işçiler konusunu gündemde tutmayı hedefliyor. 

Yönetmen Ozan Takış ile yaptığımız söyleşinin tamamı :

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar