Real Madrid’in teknik direktörü Zidane istifa etti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Son üç yılın UEFA Şampiyonlar Ligi kazananı Real Madrid’in teknik direktörü Zinedine Zidane, Real Madrid Başkanı Florentino Perez ile düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıklayarak büyük bir sürprize imza attı.

Foto1

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Zidane, “3 yılın ardından bir değişim gerekiyordu. Gelecek sezon burada olmayacağım” derken Real Madrid Başkanı Florentino Perez ise böyle bir kararı beklemediklerini ifade ederken, “Duyunca çok şaşırdım. Onu ikna etmek isterdim ama nasıl biri olduğunu biliyorum. Bu bir veda değil, yeniden görüşeceğiz” şeklinde konuştu.


Üç kez dünyanın en iyi futbolcusu seçilen ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen Zidane, teknik direktörlük kariyerine 3 UEFA Şampiyonlar Ligi, ikişer FIFA Kulüpler Dünya Kupası, UEFA Süper Kupası, birer lig ve İspanya Süper Kupası kazandı.

Foto2 (1)

Basın toplantısında Zidane: “Herkes için en doğru an buydu. Takım için her şey iyi giderken böyle bir karar almak garip durabilir ama bu takım kazanmaya devam etmeli. 3 yılın ardından bir değişim gerekiyordu. Real Madrid’in daha fazlasını kazanmak için değişime ihtiyacı var. Gelecek sezon burada olmayacağım. Real Madrid ve başkan Florentino Perez’i gerçekten çok seviyorum”
“Tabii ki daha sonrasında yine görüşeceğiz. Madrid bana birçok şey verdi ve burada olmaya devam edeceğim. Birçok kişi için mantıklı bir karar değil ama benim için değişiklik vakti geldi. Oyunculara da teşekkür eden Zidane, “Oyuncuların da değişime ihtiyacı var. Hepsine teşekkür ediyorum çünkü bu kulübün tarihine yakışır şekilde sahada mücadele ettiler. Onlar ve teknik heyet bu kararın bana ait olduğunu biliyorlar. Kaptanlarla da birazdan konuşacağım.” dedi.

Zidane’ın ardından basın toplantısında söz alan Real Madrid Başkanı Perez ise, “Bir Avrupa Kupası kazandıktan sonra bu beklenmedik bir karar gibi görülebilir. Ancak sadece karara saygı gösterebiliriz. Kararı duyunca şaşırdım ve onu ikna etmeyi çok isterdim ama onun nasıl biri olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.
Bunun bir veda olmadığını dile getiren Perez, “Yaptıkları için ve Real Madrid’de geçirdiği yıllar için ona çok teşekkür ediyorum. Bu bir veda değil, yakında görüşeceğiz. Ama molaya ihtiyacı varsa o bunu hak ediyor.” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus