Rafael Nadal 11. Roland Garros zaferine ulaştı

Tenis’in en önemli Grand Slam turnuvalarından biri olan Roland Garros’ta tek erkekler finalinde, erkekler Dünya sıralamasının 1 numarası İspanyol Rafael Nadal ile, sıralamanın 7 numarası Avusturya’lı Dominic Thiem karşı karşıya geldi. Rafael Nadal, rakibini 6-4, 6-3 ve 6-2 lik setler ile yenerek 2018 Roland Garros’u kazandı. Rafael Nadal’ın 11. Roland Garros zaferi oldu.

Toprak korttaki başarısıyla dikkat çeken Nadal’ın kariyerinde kazandığı 17 Grand Slam turnuvası oldu. 11. Roland Garros zaferiyle, “bir grand slam turnuvasını en fazla kazanan tenisçi” ünvanına, 11 kere Avusturalya Açık turnuvasını kazanan Margaret Court ile ortak oldu. Bu zaferle birlikte ATP Dünya klasmanındaki birinciliğini de korumuş oldu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar