Venezüela lideri Maduro’ya patlayıcı yüklü drone ile suikast girişimi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, askeri bir geçit töreninde yaptığı konuşma sırasında, birden fazla patlayıcı yüklü drone (insansız hava aracı) ile suikast girişimine uğradı. Maduro, geçen cumartesi günü yaşanan saldırıdan yara almadan kurtarıldı.

Basında yer alan haberlere göre saldırı; Maduro, Bolivarcı Ulusal Muhafızların 81.yılı için konuşma yaparken “canlı yayında” gerçekleştirildi. Bomba yüklü insansız hava araçları, tören sebebiyle orada bulunan ulusal muhafız askerlerinin üzerinde patladı. 7 asker yaralanırken saldırıda ölen olmadı.

Saldırı sonrası ulusa sesleniş konuşması yapan Maduro, saldırıya ilişkili olarak “aşırı sağcı” grupları suçladı. Saldırıyla alakalı olduğu düşünülen şüphelilerin Kolombiya’nın başkenti olan Bogota ve Maduro muhaliflerinin ABD’de yoğunlukla yaşadığı şehir Miami ile bağlantılı olduklarını ileri sürdü. Kolombiya başkanlığının CNN’e yaptığı açıklamada, Maduro’nun iddialarının “temelsiz” olduğu belirtildi.

Maduro saldırı sonrası ulusal kanala yaptığı açıklamada; “canlı ve muzaffer” olduğunu söyledi. Amerika’da Trump yönetiminden gelen açıklamalardaysa ABD’nin Maduro’ya yapılan bu saldırıyla hiçbir alakasının olmadığı ifade edildi.

https://www.youtube.com/watch?v=zF5ubllpFWY&feature=share

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus