Ankara’da FETÖ operasyonu: 50’si muvazzaf asker, 105 gözaltı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli 50 muvazzaf asker, FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ise 55 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 

3 üsteğmen ve 47 astsubay hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, örgütün “mahrem  imamları” ile ankesörlü ve kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen ve daha önce düzenlenen  operasyonlarda etkin pişmanlıktan yararlananların ifade ve teşhisleriyle FETÖ ile irtibatları tespit edilen 3 teğmen ve 47 astsubay hakkında gözaltı kararı  verildiği belirtildi.

ByLock şüphelisi 55 kişi hakkında gözaltı

FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ise haklarında gözaltı kararı verilen 55 şüphelinin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından iki ayrı operasyon düzenlendi. Örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullandıkları belirlenen şüphelilerin gözaltı işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus