Kerç Boğazı’ndaki gemi yangınında 11 kişi hayatını kaybetti

Kırım’ın Kerç Boğazı açıklarında sıvılaştırılmış gaz taşıyan iki tankerde patlama sonucu yangın çıktı. Yangında, iki gemideki 31 kişilik mürettebattan 11’i hayatını kaybetti. Mürettebattan 16’sının Türk vatandaşı olduğu belirtilirken, olayda hayatını kaybedenlerin hangi uyruktan oldukları henüz açıklanmadı.

Tanzanya bandıralı oldukları belirtilen “Kandiy” ve “Maestro” isimli gemiler sıvılaştırılmış gaz taşıyorlardı. Patlamanın iki gemi arasında yapılan yakıt ikmali esnasında meydana geldiği düşünülüyor. Yetkililer kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirtiyor.

Rusya Ulaştırma Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre, gemilerin birinde 17, diğerinde ise 14 kişi bulunuyordu. “Kandiy” isimli geminin mürettebatının 9’unun Türk, 8’inin Hindistan vatandaşı olduğu; “Maestro” gemisinde ise 7’si Türk ve 7’si Hindistan uyruklu olmak üzere 14 kişinin bulunduğu açıklandı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar