Paris’te sahnelenen bir tiyatro oyununda ilk defa tüm oyuncular ve seyirciler çıplaktı

Paris’te geçen pazar akşamı sahnelenen “Nu et approuvé” (Çıplak ve Onaylı) isimli tiyatro oyununda bir ilk yaşandı. Nüdist ve natürist olduğu ifade edilen oyunun oyuncuları ve 300’den fazla seyircisi tamamen çıplaktı. Le Figaro’nun haberine göre gösteri, organizatörlerden tam not aldı.

Paris’teki Palais des Glaces isimli tiyatro sahnesi, Fransa’da bir ilkin gerçekleştiği mekan olarak şehrin tarihine kazındı. Nüdist bir dram olarak yazılan ve sahnelenen “Nu et approuvé” (Çıplak ve Onaylı) adlı oyun, yaşları 30 ile 60 arasında değişen 300’den fazla çıplak seyirciyi ağırladı. Seyircilerin yalnızca ayakkabı ve çorap giymesine izin verildi. Gösteride, kendilerine en arka balkonda yer ayrılan yirmi kadar gazetecinin kıyafetli bulunmasına izin verildi. 

Oyunun konusu, anneleri hayatını kaybeden erkek ve kız, iki kardeş hakkında. Annelerinden kalan küçük bir bungalovda yaşayan kardeşler, maddî zorlukları aşmak için kendilerini oldukça komik hallerde buluyorlar.

Oyunun arasında ise düzenlenen kokteylde katılan nüdist ya da natürist kişiler kendilerini birbirlerine ve gazetecilere ifade etme olanağı buldu. Organizatörler tarafından başarılı bulunan etkinlik, Fransa’da natürist olduğunu ilan eden 2,8 milyon kişi için bir ilk olma niteliği taşıyor. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar