Uçağı düşen futbolcunun ardından bonservis kavgası alevlendi

BBC’nin ortaya çıkardığı gelişmeye göre, Fransa 1. Ligi ekibi Nantes, 15 milyon sterlin bonservis bedeli ile İngiltere Premier League takımı Cardiff City’ye gönderdiği Arjantinli forvet Emiliano Sala’nın ücretinin tamamını talep ediyor. Ödeme işlemlerine başlamadan önce uçağın ve futbolcunun akıbetinin kesinleşmesini bekleyen Galler kulübü ise ilk transfer taksitini askıya almış durumda.

Sala’nın düşen uçağının enkazına ve enkazdaki bir cesede iki hafta sonunda, arama ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda ulaşılmıştı.

Nantes, 10 gün içinde ödemeyi almazlarsa yasal yollara başvuracağını duyurdu

Cardiff City’nin Türk kökenli Başkanı Mehmet Dalman, Fransız L’Équipe gazetesine verdiği röportajda, Sala’nın ailesini düşünerek soruşturma bitmeden açıklama yapmayacaklarını açıkladı ve kulübün ödemeleri bloke etmediğini belirtti.

Cardiff City’nin Türk kökenli Başkanı Mehmet Dalman.

Sala, pilot David Ibbotson ile birlikte Piper Malibu tipi uçaktaydı ve 21 Ocak’ta uçak radarlardan kaybolmuştu. Arjantinli golcü, 15 milyon sterlinle Premier Lig ekibi Cardiff City’nin rekor transferiydi.

BBC Galler’e göre, Sala’nın transfer ücreti üç yılda taksitler halinde ödenecekti. Sala’nın 2012-2015 arasında oynadığı Bourdeaux kulübüne de transferden yüzde 50 pay verilecekti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar