Uçağı düşen futbolcunun ardından bonservis kavgası alevlendi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

BBC’nin ortaya çıkardığı gelişmeye göre, Fransa 1. Ligi ekibi Nantes, 15 milyon sterlin bonservis bedeli ile İngiltere Premier League takımı Cardiff City’ye gönderdiği Arjantinli forvet Emiliano Sala’nın ücretinin tamamını talep ediyor. Ödeme işlemlerine başlamadan önce uçağın ve futbolcunun akıbetinin kesinleşmesini bekleyen Galler kulübü ise ilk transfer taksitini askıya almış durumda.

Sala’nın düşen uçağının enkazına ve enkazdaki bir cesede iki hafta sonunda, arama ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda ulaşılmıştı.

Nantes, 10 gün içinde ödemeyi almazlarsa yasal yollara başvuracağını duyurdu

Cardiff City’nin Türk kökenli Başkanı Mehmet Dalman, Fransız L’Équipe gazetesine verdiği röportajda, Sala’nın ailesini düşünerek soruşturma bitmeden açıklama yapmayacaklarını açıkladı ve kulübün ödemeleri bloke etmediğini belirtti.

Cardiff City’nin Türk kökenli Başkanı Mehmet Dalman.

Sala, pilot David Ibbotson ile birlikte Piper Malibu tipi uçaktaydı ve 21 Ocak’ta uçak radarlardan kaybolmuştu. Arjantinli golcü, 15 milyon sterlinle Premier Lig ekibi Cardiff City’nin rekor transferiydi.

BBC Galler’e göre, Sala’nın transfer ücreti üç yılda taksitler halinde ödenecekti. Sala’nın 2012-2015 arasında oynadığı Bourdeaux kulübüne de transferden yüzde 50 pay verilecekti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus