Alper Taş: “Bütün Beyoğlu’nu birleştirmeye geliyorum”

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’ndeydi. Seçim vaatlerini açıklamak üzere Ses Tiyatrosu’na gelen Taş’ı, Beyoğlu halkı ve partililer sıcak bir şekilde karşıladı.

Ses Tiyatrosu’nu dolduran seçmenlerle partililere seslenen Taş; Beyoğlu’nda kadın sığınma evleri, ilçenin afete hazır hale getirilmesi gibi çalışmalar yapacaklarını, 45 mahallede “Emek Festivalleri” düzenleyeceklerini söyledi. Taş’ın toplantısını muhabirlerimiz Canan Coşkun ve Sercan Öztürk takip etti. 

Taş’ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle: 

– Kadınların özgür ve mutlu yaşadığı bir Beyoğlu tasarlıyoruz.
– Bütün Beyoğlu’nu birleştirmeye geliyoruz. 
– Politikacı olmayacağım, devrimci olmaya çalışacağım. Kendi mahallemin devrimcisi değil, bütün Beyoğlu halkının devrimcisi olacağım, bu benim sözümdür.
– Beyoğlu Belediyesi’nde israf var. Burayı elit yapmaya çalışıyorlar, buna karşı koyacağız. Burası halkın Beyoğlu’su olacak.
– Mal mülk biriktirmeyeceğiz.
– Demokrasi örneği sunacağız. Sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye ve dünyaya sunacağız.
– Mesele Alper Taş’ın kazanması değil, hepimizin kazanması meselesi; Beyoğlu’nun onurunu kazanması, ezilenlerin hakkını kazanması, eşitlik meselesidir.

Kamera & Kurgu: Sercan Öztürk

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar