Kraliyet bebeğini şempanzeye benzeten BBC çalışanının işine son verildi

Sussex Dükü Prens Harry ve Düşes Meghan Markle’ın Pazartesi günü doğan bebeğini şempanzeye benzeten BBC radyo programcısı Danny Baker’ın işine son verildi. Baker, hastane çıkışında ceket giymiş bir şempanzeyle el tutuşan bir çiftin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşıp, altına “Kraliyet bebeği hastaneden çıkıyor” yazmıştı.

Paylaşımın ırkçın olduğu gerekçesiyle Baker’a tepki gösteren İngiliz sosyal medya kullanıcıları, radyocuyu işten çıkarması için BBC’ye çağrıda bulundu. Gelen tepkiler üzerine Baker söz konusu paylaşımını kaldırdı.

BBC Radio 5’te haftasonu programı Baker, daha önce üç kez Sony Gold ödülüne layık görülmüştü.

Dün ilk kez kameralar karşısına çıkarılan kraliyet bebeği Archie Harrison Mountbatten-Windsor, İngiliz kraliyet ailesinin ilk melez üyesi olma özelliğini taşıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar