Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Kabataş olayı ve Elif Çakır’ın yazısının Star gazetesinden silinmesinden hareketle VIP olayını ve Fatih Portakal’ı yazdı

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici blogunda, Ordu’da havaalanının VIP salonunda yaşanan olayların FOX TV sunucusu Fatih Portakal tarafından aktarılış şeklini, geçmişte yaşandığı ileri sürülen Kabataş olayı ve bazı gazetecilerin bunu aktarışıyla karşılaştırdı.

Bildirici, “FOX TV’nin anchormani Fatih Portakal’ın, Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a, ‘İt’ dediğini duyduğunu savunarak, ‘O görüntüyü izlememiş olsaydım o cümleleri etmezdim’ demesi ‘Kabataş vakası’nı anımsattı” diye başladığı yazısını şöyle bitirdi: “Böylesine büyük bir kamu yararı varken o görüntüleri gizlemek, Fatih Portakal’ı töhmet altında bırakacağı gibi, kamuoyundan bilgi sakladığı anlamına gelir.”

Yazının tamamını izlemek için tıklayınız.
 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar