Saldırıya uğrayan İYİ Partili Metin Bozkurt: “Bana yapılan saldırının temelinde İmamoğlu ile ülkücüleri görüştürmemiz yatıyor”

İYİ Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Bozkurt, dün akşam saatlerinde Beylikdüzü’nde sekiz kişinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Bozkurt, gözünde görme kaybı riskinin bulunduğunu ve tedaviye başlandığını söyledi. Saldıranları tanımadığını söyleyen Bozkurt, saldırının nedenini ise şöyle açıkladı: “Ekrem İmamoğlu’nun ‘Demokrat ülkücüler’ ile buluşmasına biz aracı olmuştuk. Bir hafta on günlük bir çalışma yürüttük. İstanbul’da yaşayan Ülkü Ocakları menşeli cezaevinden çıkan arkadaşlarımız Türkiye’nin normalleşebilmesi adına, kamplaşmaların ortadan kalkması adına İmamoğlu’na güvenlerini ifade eden bir basın açıklaması yaptılar. Bize yapılan saldırının temelinde yatan da budur. Saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız.”

“Ülkücü camianın hemen hemen bütün kurumlarında görev yaptım”

Metin Bozkurt saldırıyla ilgili Medyascope‘a açıklamalarda bulundu. Ortaokuldan itibaren ülkücü olduğunu söyleyen Bozkurt, “Ben Türk milliyetçiliği fikriyatıyla yetiştim, o gelenekten geldim. Ülkücü camianın da hemen hemen bütün kurumlarında görev yaptım. […] İstanbul’da ülkücü camia beni tanır. Ben de ülkücü camiayı tanırım” dedi.

“Bana yapılan saldırının temelinde İmamoğlu’yla ülkücüleri görüştürmemiz yatıyor”

Bozkurt, saldırının Beylikdüzü’nde bulunan Yaşam Vadisi’nde bulunan bir otoparkta gerçekleştiğini söyledi. Arabasına doğru giderken tanımadığı bir kişinin ateş istediğini, o esnada arkadan önden saldırıya uğradığı söyleyen Bozkurt, “Saldırganlar Ekrem İmamoğlu’na destek vermemizle alakalı kızgın olduklarını söylüyorlardı. Türkiye’nin normalleşmesiyle ilgili mücadelemizden rahatsız olan, seçimi alamayacağını gören kişiler süreci provoke etmek istediler. Ekrem İmamoğlu’nun ‘demokrat ülkücüler” ile buluşmasına biz aracı olmuştuk. Bir hafta on günlük bir çalışma yürüttük. İstanbul’da yaşayan Ülkü Ocakları menşeli cezaevinden çıkan arkadaşlarımız, Türkiye’nin normalleşebilmesi adına, kamplaşmaların ortadan kalkması adına İmamoğlu’na güvenlerini ifade eden bir basın açıklaması yaptılar. Bize yapılan saldırının temelinde yatan da budur” dedi.

“Bu saldırılar ülkeye zarar veriyor”

Bozkurt, bu saldırılardan herkesin vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Kuvayımilliye ruhuyla tekrar bir araya gelmemiz gerektiğini söyleyen Bozkurt, “Dün akşam bana saldıranlar beni tanımazlar. Onlar ulvi bir vazife olarak öyle bir görevi üstlenip bana saldırdılar ama 5-10 sene sonra yapmış oldukları hadiseden kendileri de pişmanlık duyacaklar” dedi.

Söyleşinin tamamı:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar