Medya ombudsmanı Faruk Bildirici yazdı: Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve İsmail Küçükkaya’nın gazetecilik yanlışı

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, pazar günkü yayından önce İsmail Küçükkaya’nın Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi etrafında yaşanan tartışmaları ele aldığı yazısında, hem Küçükkaya’yı, hem de bu konuda yazdıkları yazılar nedeniyle Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök’ü eleştirdi.

Bildirici’nin “Küçükkaya’nın böyle kutuplaşılmış bir ortamda adaylardan biriyle yüz yüze görüşmesi de yanlış ve gereksizdi. İmamoğlu lehine davrandığı spekülasyonlarına yol açabileceğini ve kendisini tartışılır hale getireceğini kestirebilmeliydi. Elbette İmamoğlu ile İstanbul’un merkezindeki bir otelde, basın toplantısı sonrasında buluşması gizli görüşme sayılamaz. Ama kamuya ve taraflara duyurulmuş bir görüşme de değil” dediği yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar