Efsane teknik adam Sir Bobby Robson’ın ölümünün 10. yıldönümünde Ali Murat Hamarat ile söyleşi

Futbol tarihinin efsane teknik adamlarından Sir Bobby Robson 31 Temmuz 2009’da hayatını kaybetti.

Defalarca kanser ile mücadele eden Sir Robson, 76 yaşında hayata gözlerini yummadan önce Sir Bobby Robson Vakfı’nı kurmuştu. Sir Robson, günümüzde de aktif olan kanser araştırmaları için kurduğu vakfına ciddi miktarda bağış yapmış ve futbol camiasından bizzat bağış toplamıştı.

Pep Guardiola ve Jose Mourinho gibi farklı futbol görüşlerinin Sir Bobby Robson’ın öğrencileri olması, onun futbol anlayışının zenginliğini bize gösteriyor.

Robson’ın kariyeri ve kişisel hayatı üzerine Netflix’in hazırladığı “Bobby Robson-More Than a Manager” belgeseli, spor dünyasının efsaneleşmiş isimlerini bir araya getirdi.

Sir Bobby Robson’ın ölümünün 10. yıldönümü üzerine Ali Murat Hamarat ile konuştuk:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar