“İstanbul Sözleşmesi aslında ‘şiddetin sorumlusu sözleşmeye taraf olan devlettir’ diyor”- Avukat Selin Nakıpoğlu ile söyleşi

Türkiye’de her gün kadına yönelik şiddet vakaları yaşanıyor. Geçen hafta Emine Bulut boşandığı Fedai Varan tarafından öldürüldü. Sonrasında yapılan eylemlerde ve düzenlenen kampanyalarda “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” cümlesi sıklıkla görüldü. İstanbul Sözleşmesi kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadelede ve kadın-erkek eşitliğinin yaygınlaştırılmasında neden kritik bir yerde duruyor. Gülçin Karabağ da konuğu Avukat Selin Nakıpoğlu ile, 2011 yılında imzaya açılıp 2014 yılında yürürlüğe giren ve Türkiye’nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi’ni ele aldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar