Kavala’nın avukatlarından açıklama: “Mahkeme AİHM kararlarını dikkate almadı”

Gezi Davası‘nda yargılanan insan hakları savunucusu iş insanı Osman Kavala’nın avukatları dün Silivri’de görülen duruşmanın ardından Cezayir Toplantı Salonu’nda değerlendirme toplantısı düzenlediler.

Kavala’nın avukatları Tolga Deniz Aytöre, İlkan Koyuncu ve Köksal Bayraktar mahkeme tarafından Avrupa İnsan Hakları kararlarının dikkate alınmadığını, 17-25 Aralık soruşturmalarında takipsizlik kararı verilen gerekçelerin hem Gezi davasının hem de Osman Kavala’nın tutukluğu için kullanıldığını söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar