Trump’ın mektubu – Faruk Loğoğlu ile söyleşi: “Mektup diplomasi tarihinde emsali bulunmayan bir üslupla yazılmış”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump‘ın 9 Ekim’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a bir mektup gönderdiği ortaya çıktı. Mektupta Suriye konusunda Erdoğan’a anlaşma teklif ederken kullanılan üslup diplomatik açıdan skandal olarak değerlendiriliyor. Mektubun sonunda Trump, Erdoğan’a  “İyi şeyler olmazsa tarih seni sonsuza dek şeytan olarak yazacak. Sert adamı oynama! Budalalık etme! Seni daha sonra arayacağım” diye hitap ediyor. 

Türkiye’nin Vaşington Büyükelçiliği’ni yapmış deneyimli diplomat Faruk Loğoğlu, Gökçe Çiçek Kösedağı’nın sorularını yanıtladı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar