Ankara Gündemi (31) – Hediye Levent: “Türkiye’yi Libya’da kestirilemez bir sürece sokmak büyük risk”

Ankara Gündemi‘nde bu hafta Özge Çakır’ın konuğu Gazeteci Hediye Levent idi. Levent, Akdeniz’e kıyısı olan bütün ülkeler gibi Türkiye’nin de bölgedeki enerji yarışına katılmasının doğal olduğunu, ancak diplomasiye öncelik verilmesi gerekirken askeri müdahale seçeneğinin ön plana çıkarılmasının büyük risk içerdiğini belirtti.

Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesini öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresine ilişkin, aslolanın tezkerenin kabulünden sonraki sürecin dikkatle izlenmesi olduğunu söyleyen Levent, “Türkiye’yi Libya’da kestirilemez bir sürece sokmak büyük risk” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar