Koronavirüs salgınında turizm sektörü yaz sezonunu nasıl geçirdi? TÜRSAB Akdeniz Şube Başkanı Ferit Turgut: “Almanya ülkeye dönen vatandaşlarına karantina uygulayacak, turizmciler için bu çok büyük tehlike”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Şube Başkanı Ferit Turgut, Selçuk Ada’nın sorularını yanıtladı. Uluslararası seyahat kısıtlaması kalktıktan sonra Antalya’ya gelen turistlerin, kayıp sezonda turizm emekçilerine pansuman olduğunu söyleyen Turgut, “İşletmelerin birçoğu bu sezon kapalı kalmayı tercih etti. Açık olan işletmeler de sezon öncesi bekledikleri kazancı elde etmedi ama hem personelini istihdam ettiler hem de tedarikçilere destek oldu” dedi.

TÜRSAB Akdeniz Başkanı Ferit Turgut, “Sonbahar sezonunda Antalya’yı en çok Rus ve Almanlar tercih ediyordu. Almanya 1 Ekim’den itibaren ülkeye dönen vatandaşlarına 10 günlük karantina uygulayacağını açıklamıştı. Tatile çıkmak isteyen insanları doğrudan etkileyecek bir karar. Almanya’dan gelecek müşteri sayısı yüzde 1’e kadar inebilir. Bu bizim için büyük tehlike arz ediyor” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus