Medya ombudsmanı Faruk Bildirici yazdı – “Erdoğan’a cuma namazı sonrası müthiş soru: Yeni yaşınızdan beklentileriniz neler olacak?”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, kişisel internet sitesinde yayımladığı yazısında, son yıllarda önde gelen siyasilerin cuma namazı çıkışlarında basına açıklama yapmalarının bir gelenek haline gelmesini eleştirdi.

‘Gösterilere katılan ve destek veren bazı akademisyenler tespit edildi’ diyen ya da ‘Yeni yaşınızdan beklentileriniz neler olacak’ sorusunu yönelten muhabir gibi düşünenlerin, cuma namazı çıkışındaki basın toplantılarının izinli ve onaylı sorularla bir gösteriye dönüşmesinden şikayeti olmayabilir. Ama eminim genç meslektaşlarımın çoğu bu durumdan rahatsızdır. Zira yapılanın gazetecilik olmadığı açık. Soru sormadan, sorgulamadan, didiklemeden, karşısındaki kişi kim olursa olsun onu sıkıştırmadan gazetecilik yapılamaz. Gerçek gazetecilik sorularının sorulmadığı bu tip ‘sözde’ basın toplantılarıyla gazetecilik yıpratılıyor, toplumun bilgi edinmesi engelleniyor” diyen Faruk Bildirici‘nin yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus