Moskova’da En İyi Yönetmen ödülü Fikret Reyhan’ın oldu

Fikret Reyhan’ın yönettiği Sarı Sıcak filmi, Moskova Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Yönetmen ödülüyle döndü.

Sarı Sıcak filmi, geçtiğimiz Nisan ayında ilk gösterimini yaptığı 36. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu (Aytaç Uşun), En İyi Görüntü Yönetmeni (Marton Miklauzic) ve En İyi Kurgu (Ömer Günüvar, Fikret Reyhan) ödüllerini toplamıştı.

DCQyso6W0AE9bas

Film, uluslararası prömiyerini Moskova Uluslararası Film Festivali’nde yaptı. Dün sona eren festivalin İranlı yönetmen Reza Mirkarimi’nin başkanlığındaki İtalyan oyuncu Ornella Muti, Finlandiyalı yönetmen ve yapımcı Jörn Donner, İspanyol yönetmen Albert Serra ve Alman film danışmanı Brigitta Manthey’den oluşan ana jürisi, Sarı Sıcak’ı En İyi Yönetmen ödülüne layık gördü. Festivalde, en iyi film ödülü Çin yapımı Tepeli Aynak filmine, jüri özel ödülü ise, Rus yapımı The Bottomless Bag filmine verildi.

C9cSArbXsAE8gQ-

Ödül töreninin ardından konuşan yönetmen Fikret Reyhan, Türkiye’yi temsil etmekten mutlu olduğunu, filmle ilgili güzel tepkiler aldıklarını fakat ödülü almanın şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Sarı Sıcak filmi, kendi tarlalarında çalışan ve geleneksel yöntemler kullanmakta direnen göçmen bir ailenin, farklı bir gelecek isteyen oğlu İbrahim’in hikayesini konu alıyor. Başrollerini Aytaç Uşun ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı film, sonbaharda Türkiye’de gösterime girecek.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar