Değer Akal: “Türkiye hukuk devletine dönmedikçe Almanya’nın yaptırımları devam edecek”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Deutsche Welle Türkçe’de yayınlanan Değer Akal imzalı “Berlin’de Türkiye rahatsızlığı artıyor” başlıklı habere göre Türkiye’de toplam 11 Alman vatandaşı tutuklu bulunuyor. Gazeteci Deniz Yücel ve insan hakları aktivistlerinin serbest bırakılması için diplomatik temaslar sürerken, geçtiğimiz hafta iki Alman vatandaşı daha gözaltına alındı.

Türkiye’de durumu kritik olan bir diğer Alman vatandaşı ise David Britsch. Değer Akal imzalı haberde yer alan bilgiye göre David Britsch, dört aydır, sınır dışı edilmek üzere olan yabancıların tutulduğu Erzurum’daki Geri Gönderme Merkezi’nde tutuluyor.

Haberin linkine buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.dw.com/tr/berlinde-türkiye-rahatsızlığı-artıyor/a-40106636

Konuyla ilgili Medyascope.tv ye konuşan Gazeteci Değer Akal; Alman Hükümeti’ne göre Deniz Yücel ve Peter Steudtner gibi birçok ismin uzun süredir tutuklu bulunmasının ve haklarında halen iddianamelerin tamamlanmamış olmasının kabul edilebilir olmadığını belirtiyor. Ayrıca Ankara’dan gelen; Almanya’nın tutumunun genel seçimlerle ilgili olduğu yönündeki açıklamaların aksine, Alman Hükümeti’nin Türkiye politikasının değiştiğinin açık olduğunu söylüyor.

Değer Akal konuyu Medyascope.tv ye yorumladı :

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/338110521″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus