Yapımcı Quincy Jones: “Michael Jackson ‘Billie Jean’ dahil birçok şarkıyı çaldı”

Michael Jackson’ın arkasındaki efsanevi müzik yapımcısı Quincy Jones, verdiği bir röportajda Jackson hakkında ilginç iddialar ortaya attı. Michael Jackson için “açgözlü” diyen Jones, bazı hit şarkılarının da çalıntı olduğunu söyledi.

michael-jackson-quincy-jones-650-430

Quincy Jones’la yapılan söyleşi salı günü New York dergisinin web sitesi Vulture’da yayınlandı. “Bunu açıkça söylemekten nefret ediyorum ama Michael çok fazla şarkı çaldı” diyen Quincy Jones, özellikle Billie Jean şarkısına vurgu yaptı. Michael Jackson’ın ikonik şarkısı Billie Jean, tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri olan, Quincy Jones yapımı Thriller’da yer almıştı.

“Notalar yalan söylemez” diyen Quincy Jones,  Billie Jean ile Donna Summer’ın State of Independence şarkısı arasında bir benzerlik olduğunu iddia etti. Donna Summer’ın albümü de Jones yapımıydı ve 1982’de, Michael Jackson’ın albümünden birkaç ay önce yayınlanmıştı.

Jones ayrıca, açgözlü dediği Michael Jackson’ın, Don’t Stop ‘Til You Get Enough şarkısının yazımında klavyecisi Greg Phillinganes’e de hakkını teslim etmiş olması gerektiğini söyledi.

Quincy Jones iddialarına rağmen Michael Jackson’a sempatisini de dile getirdi ve onun geçmişte yaşadıklarından söz etti. Michael Jackson’ın estetik ameliyatlarından bahseden Jones, Jackson’ın her zaman bu ameliyatların bir rahatsızlığından kaynaklandığını söyleyerek kendisini savunduğunu anlattı. “Dış görünüşüyle bir sorunu vardı çünkü babası ona çirkin olduğunu söylemiş ve onu istismar etmişti” diye konuşan yapımcı, “Bu durumda ne bekliyordunuz ki?” dedi.

rs-16055-quincy-1800-1404834307

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar