“Güney Koreli K-POP grubu Red Velvet, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da konser verdi”

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, karısı Ri Sol Ju ile beraber 1 Nisan Pazar günü başkent Pyongyang’da gerçekleştirilen konseri beraber izlediler. 2 saat süren konserin ardından, Kim Jong Un, Red Velvet grubunun üyeleriyle el sıkışıp fotoğraf çektirdi.

İlk kez bir Kuzey Koreli lider, başkentte gerçekleştirilen Güney Korelilerin düzenlediği bir etkinliğe katılmış oldu. Kuzey Koreli sanatçılar ve sporcular Şubat ayında Güney Kore’de bir etkinliğe katılmışlardı. Buna karşılık olarak Güney Koreli bir heyet Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’a gelerek çeşitli gösteriler düzenlediler.

“Bahar Geliyor” konseri, Doğu Pyongyang Büyük Tiyatrosunda yapıldı ve ünlü K-POP grubu Red Velvet konseriyle beraber, 11 Güney Koreli sanatçı sahneye çıktı.

Önümüzdeki günlerde, Güney ve Kuzey Koreli sanatçılar, iki ülke arasında ticaretin gelişmesi ve kültürel bağların tekrar kurulması için çalışmalar yürüten Hyundai grubunun milyarder işadamı Ryukyung Chung Ju-yung adına kurulan merkezde beraber konser düzenlemesi bekleniyor.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar