Avustralya’da 12 yaşında bir çocuk evden kaçarak Bali’ye tatile gitti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

The Guardian’ın haberine göre, Avustralya Sidney’de yaşanan olayda, 12 yaşındaki bir çocuk annesiyle kavga etmesinin ardından, annesinin kredi kartını çaldı. Büyük annesini kandırarak kendi pasaportuna da ulaşan çocuk, uçak bileti araştırmaya başladı. Yasalar 12 yaşından küçük çocukların refakatsiz uçmasına izin vermiyor, ancak çocuk yaptığı araştırmalar sonucu 12 yaş altı çocuklar için refakatsiz uçuş hakkı tanıyan bir hava yolu şirketi buldu.

Sidney üzerinden kendi ‘check –in’ işlemlerini halleden çocuk, Perth havalimanına doğru yola çıktı. Havalimanına girişte yalnızca tek bir güvenlik görevlisi tarafından sorgulanan çocuk, onu da atlatmayı başardı ve Bali’ye doğru yola çıktı ve All Season Oteli’ne yerleşti.

 Haberde, ailesinin yetkililere haber vermesinden sonra çoçuğa hızlı bir şekilde ulaşıldığı belirtiliyor. Bali’de yakalanan çocuk, kardeşinin de yanına geleceğini, yalnızca macera yaşamak istediğini söyledi. Annesi Emma ise yaptığı açıklamada, çocuklarına deniz aşırı bir ülkede ulaştıkları için şok olduklarını söyledi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus