Salma Hayek: “Hollywood aktörlerinin ücretlerinde kesintiye gidilmeli”

Meksikalı aktris Salma Hayek, İngiliz gazetesi Guardian’a, kadın-erkek oyuncular arasındaki ücret eşitsizliği hakkında açıklamalarda bulundu. Hayek yaptığı açıklamada; “erkek oyuncular, cinsiyet eşitliği konusunda ciddi olduklarını göstermek istiyorlar ise, aldıkları yüksek ücretlerden feragat etmeliler” dedi.

Salma Hayek , #MeToo ve Time’s Up hareketlerinde önde gelen aktivistlerinden biri olarak göz önünde bir isim. Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen “Women in Motion” başlıklı oturumda konuşan Salma Hayek, “değişmesi gereken sadece film yapımcıları değil, aktörlerin de bu değişime dahil edilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu. Hayek; “10 milyon dolar bütçeli bir film için, bir aktör 9.7 milyon dolar talep ediyorsa, aktris için herhangi bir bütçe kalmaz. Bunun kadın-erkek eşitliği açısından zor olduğunu anlayacaklar” dedi.

Salma Hayek, Harvey Weinstein’ın yapımcılığını üstlendiği “Frida” filminde başrolü üstlenmişti. Weinstein hakkında ortaya çıkan taciz suçlamarının ardından, Salma Hayek, Frida filminin çekimleri esnasında, Harvey Weinstein tarafından tacize uğradığını açıklamış ve tehdit edildiğini söylemişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar