HDP’den Demirtaş’ın televizyon programına katılabilmesi için başvuru

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Halkların Demokratik Partisi, tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın propaganda hakkını kullanabilmesi için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, yapılan başvuruda Selahattin Demirtaş ile televizyon programı yapmak ve görüşmek isteyen basın mensuplarına izin verilmesi ve Demirtaş’ın ‘‘Liderler Fox’ta’’ programına ankesörlü telefonla katılabilmesi talep edildi.

HDP’den yapılan açıklama ise şöyle;

‘‘Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen, cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş’ın hakkını cezaevi koşullarında kullanabilmesi için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunmuştur. Başvuruda Demirtaş ile televizyon programı yapmak isteyen, görüşmek isteyen basın mensuplarına da izin verilmesi talep edilmiştir. Ayrıca Demirtaş’ın Fox TV’de yayınlanan ‘‘Liderler Fox’ta’’ programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanması da talepler arasında yer almıştır.

YSK Temsilcimiz Mehmet Tiryaki de Demirtaş’ın 30 Mayıs Çarşamba günü Fox TV’de Liderler Fox’ta programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılması ve haftalık 10 dakika olan telefon görüşmesi hakkını burada kullanabilmesi için girişimde bulunulmasını istemiştir’’.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, avukatları ve partisi vasıtasıyla, yazılı olarak seçim kampanyasını yürütebiliyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus