Atilla Ülkümen: “Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren firmaların sıkıntısı alışveriş merkezlerinin açılmasıyla başladı”

Türkiye’nin ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren büyük perakende şirketlerinin art arda konkordato ilan ettiklerini açıklamalarının ardından tüm dikkatler ayakkabı sektörüne çevrildi.

Birbiri ardına gelen konkordato ilanlarının ardından Medyascope.tv’ye konuşan Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Ülkümen, konkordato ilan eden firmaların son yıllardaki bilançolarının da bugünkü durumdan çok farklı durumda olmadığını söyledi.

Ülkümen konuşmasının devamında, ayakkabı sektörünün içinde bulunduğu duruma nasıl geldiğini şu sözlerle açıkladı:

“Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren firmaların sıkıntısı alışveriş merkezlerinin açılmasıyla başladı. Alışveriş merkezlerinden dolayı sokak mağazacılığının yok olması, firmaları oyunu daha pahalı mekânlarda oynamaya itti.’’

Yurtdışından ithal mal ve malzeme getiren firmalar haricinde sektördeki birçok firmanın yerli hammaddeyle üretim yaptığını belirten Ülkümen, firmaların ürün satmak için fazla maliyete bakmaksızın, sadece cirolarla iş yapar hale geldiğini, bunun da sektördeki yan sanayi üreticileri açısından ödemelerin vadesinin uzamasına sebep olduğunu belirtti.

Atilla Ülkümen’in söyleşinin tamamını buradan dinleyebilirsiniz:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar