Instagram’ın iki kurucu ismi, şirketten istifa etti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın kurucu ekibinden Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten ayrılacaklarını duyurdu. BBC’de yayınlanan haberde, Systrom ve Krieger’ın yeni bir sosyal paylaşım platformu üzerinde çalışacaklarına dair iddialar yer alıyor.

Instagram’ın CEO’su olan ve ekibin kurucu isimlerinden Systrom, kişisel blogundan yaptığı açıklamada, “Merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için ayrılıyoruz” dedi.

Krieger da twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kevin ve ben, yaklaşık 8 yıl önce insanların yaratıcılığını ve keşif ruhunu ortaya çıkaracak bir şeyler inşa etmek umuduyla Instagram’ı başlattık. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı” açıklamasında bulundu. Habere göre, Systrom ve Krieger’ın ayrılma sebepleri, Facebook yönetimiyle yaşadıkları anlaşmazlık.

Facebook’un CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg ise Instagram’ın yöneticilerinin ayrılığına dair yaptığı açıklamada, “Instagram, kurucularının ortak yaratıcılık yeteneklerini yansıtıyor. Birlikte çalıştığımız 6 yıl içinde çok şey öğrendim ve bundan büyük keyif aldım. Bundan sonra ne geliştireceklerini görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Facebook’un satın aldığı Whatsapp uygulamasının kurucusu ve CEO’su Jan Koum, satıştan kısa bir süre sonra istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa sürecinde ise, Facebook yönetiminin Koum’u istifaya zorladığı iddia edilmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus