Instagram’ın iki kurucu ismi, şirketten istifa etti

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın kurucu ekibinden Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten ayrılacaklarını duyurdu. BBC’de yayınlanan haberde, Systrom ve Krieger’ın yeni bir sosyal paylaşım platformu üzerinde çalışacaklarına dair iddialar yer alıyor.

Instagram’ın CEO’su olan ve ekibin kurucu isimlerinden Systrom, kişisel blogundan yaptığı açıklamada, “Merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için ayrılıyoruz” dedi.

Krieger da twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kevin ve ben, yaklaşık 8 yıl önce insanların yaratıcılığını ve keşif ruhunu ortaya çıkaracak bir şeyler inşa etmek umuduyla Instagram’ı başlattık. Şimdi yeni bir sayfa açma zamanı” açıklamasında bulundu. Habere göre, Systrom ve Krieger’ın ayrılma sebepleri, Facebook yönetimiyle yaşadıkları anlaşmazlık.

Facebook’un CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg ise Instagram’ın yöneticilerinin ayrılığına dair yaptığı açıklamada, “Instagram, kurucularının ortak yaratıcılık yeteneklerini yansıtıyor. Birlikte çalıştığımız 6 yıl içinde çok şey öğrendim ve bundan büyük keyif aldım. Bundan sonra ne geliştireceklerini görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Facebook’un satın aldığı Whatsapp uygulamasının kurucusu ve CEO’su Jan Koum, satıştan kısa bir süre sonra istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa sürecinde ise, Facebook yönetiminin Koum’u istifaya zorladığı iddia edilmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar