Trump, ABD’ye doğru yola çıkan 7 bin göçmeni durdurması için Meksika’ya baskı yapıyor

ABD Başkanı Donald Trump, El Salvador, Guatemala ve Honduras’tan kaçtıktan sonra ABD’ye doğru yola çıkan 7 bin göçmeni durdurması için Meksika’ya baskı yapmaya devam ediyor.

The New York Times’ın haberine göre Trump, Twitter’da kendi hükümetini de töhmet altında bırakan ve asılsız olduğu iddia edilen bir uyarıda bulundu. Trump yola çıkan göçmen konvoyunda “suçlular ve nereden geldikleri belli olmayan Ortadoğulular” olduğunu yazdı. Göçmen yasasını değiştirmelerine izin vermedikleri için suçu Demokratların üzerine atan Trump, güneydeki Meksika sınırının yetersiz ve tehlikeli olduğunu söyledi.

Cumhuriyetçiler önümüzdeki kasım ayında yapılacak ara seçimlerin, göçmenler ve ırk konusunda bir savaşa sahne olacağını belirtiyor. Cumhuriyetçi Parti’ye yakın ajans ve basın kuruluşları tarafından da yüksek sesle tekrarlanan bu temalar, Trump’ın 2016’da seçimleri kazanmasına ve iki yıl önce Cumhuriyetçilerin Senato’nun kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı olmuştu.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar