Microsoft’un kurucusu Bill Gates, kürsüye insan dışkısı ile çıktı

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen Yeniden Keşfedilen Tuvalet Fuarı’nda kürsüye, elinde bir kavanoz insan dışkısı ile çıktı.

Yeni tuvalet teknolojilerinin tanıtıldığı fuara konuşmacı olarak katılan Gates, “10 yıl önce dışkı hakkında bu kadar çok şey bileceğimi tahmin edemezdim. Melinda’nın yemek masasında tuvaletler ve dışkı atığı konusunda konuşmayı bırakmamı isteyeceğini hiç düşünmezdim” dedi. Konuşması sırasında yanında duran kavanoz içindeki insan dışkısı ise büyük yankı uyandırdı.

Eşiyle birlikte kurucusu oldukları Bill & Melinda Gates Vakfı, tuvalet teknolojilerinin araştırılması için yaklaşık 7 yıldır 200 milyon doların üzerinde fon bağışladı. Vakıf, kirli suların içilebilir hale gelmesi için “Janicki” adında bir makine üretimine de başlamıştı. Gates, bu makinenin arıttığı lağım suyunu içerek, dikkatleri üzerine çekmişti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) raporuna göre, 2.3 milyar insan hâlâ tuvaleti olmadan yaşıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar