ABD Başkanı Donald Trump üç yıl hapis cezası alan eski avukatı Michael Cohen’le ilgili konuştu: “O bir yalancı”

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen özel yetkili savcı Robert Mueller’in yürüttüğü soruşturma sonucunda 36 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hapis cezasının nedeni Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları. Özel soruşturmada Cohen, Kongre’ye yalan söylediğini ve kampanya yasalarını ihlal ettiğini kabul etmişti. Böylelikle Michael Cohen, Rusya soruşturmasında hüküm giyen ilk kişi oldu. 

Cohen, Trump’ın kirli işlerini örtbas etmekle uğraştığını söylemişti. CNN International’a konuşan Trump’a yakın kaynaklara göre ABD Başkanı, Cohen’in hapis cezası konusundaki sessizliğini bozdu ve “O bir yalancı” dedi.  

Ancak henüz Beyaz Saray’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar