TÜİK’in asgari ücret oyunu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) geçen yıldan 52 lira 40 kuruş daha düşük asgari ücret önerdi. TÜİK geçen yıl bir işçinin bir ayda asgari düzeyde geçimini sağlaması için gereken tutarın 1893 lira 90 kuruş olduğunu söylerken, bu yıl “1843 lira 40 kuruş olabilir” dedi. 

TÜİK bu yıl ilk defa kademeli rakam verdi.  TÜİK, asgari ücreti “ağır” statüdeki işlerde 2 bin 213 lira 40 kuruş, “orta” statüdeki işlerde bin 978 lira 80 kuruş, “hafif” statüdeki işlerde bin 841 lira 40 kuruş olarak önerdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar