Mansur Yavaş: “CHP’ye yaklaşık 1 ay önce üye oldum”

CHP’nin ikinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterdiği Mansur Yavaş, başkentte basın toplantısı düzenledi. Yavaş, bir soru üzerine AKP’den de teklif aldığını söyledi.

“Şeffaf olacağız, yolsuzlukla mücadele edeceğiz. Herkesin belediye başkanı olmaya gayret edeceğiz”

Mansur Yavaş, CHP’ye yaklaşık 1 ay önce üye olduğunu belirterek, üyelikle rozet tartışmasının karıştırıldığına dikkat çekti:

”1 ay önce polemik yapıldığını söyleyerek genel merkez üyeliğimizi tamamlamıştık. Ankara’nın rozetsiz yönetilmesinden bahsediyorum. Belediye başkanı seçilirim, seçildikten sonra herkesin başkanı olurum. Aday olmak için üye olacaksınız. Otobüse binen insanların hiçbir zaman tek partisi yoktur, tüm insanlar yararlanıyor. Hizmetin de eşit verilmesi gerekiyor.”

Yavaş, 2014 seçimlerinden sonra aktif siyasetin içinde yer almamakla birlikte, Anayasa değişikliği referandumunda “hayır” kampanyalarına katılarak “muhalif” tavrını sürdürdüğüne, ancak hiçbir partiyle “sürtüşme” içine girmediğine dikkat çekti. Yavaş, “Belki de onun için her partiden ‘Bizim adayımız olsun’ diye teklif aldık” dedi. Yavaş, belediye başkanlığı için teklif getiren partilerin arasında AKP’nin de olduğunu açıkladı.

“Hiç polemiğe girmeden, Ankara’yı marka şehir yapmak için yola çıktık. Bunu İYİ Parti’nin desteğiyle gerçekleştireceğimize inanıyorum”

Başta CHP ve İYİ Parti genel başkanları olmak üzere, herkesin belediye başkanı olarak, ittifaka destek veren siyasi partileri ziyaret edeceğini belirten Yavaş, “HDP’yi ziyaret edecek misiniz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Onu bilemiyorum, ona ajans karar verecek. Çünkü HDP açık açık ‘Mansur Yavaş’a oy vermeyeceğiz’ dedi. Kendi takdirleridir. Madem böyle sordunuz, lütfen (AKP’nin Ankara belediye başkan adayı) Mehmet Özhaseki’ye HDP’den oy isteyip istemediğini de sorun. Bunu İstanbul’da da sormalarını isterim. Madem HDP’lilere lâf sayıp onlarla işbirliği yapıyor diyorsunuz, açık açık ‘Biz İstanbul’da HDP’nin oyunu istemiyoruz’ demesi lazım sayın Binali Yıldırım’ın.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar