Çalışma ve Toplum Değerlendirme Toplantıları’nın yedincisi “Ekonomik Kriz ve İşçi Sınıfı” başlığıyla yapıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Birleşik Metal İşçileri Sendikası (Birleşik Metal-İş) tarafından yedincisi düzenlenen Çalışma ve Toplum Değerlendirme toplantısı, dün Taksim’deki Elite Word Otel’de gerçekleştirildi. “Ekonomik Kriz ve İşçi Sınıfı” başlığıyla düzenlenen toplantıda üç oturum yapıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu yaptı. Serdaroğlu’ndan sonra konuşan Küresel Sanayi İşçileri Sendikası (IndustriAll)  Avrupa Genel Sekreter Vekili Luis Colunga, Avrupa’da yaşanan ekonomik dalgalanmaların işçiler üzerindeki etkilerini, İspanya özelinde aktardı. 

Çalışma ve Toplum Dergisi Yayın Yönetmeni Murat Özveri, Prof. Dr. Metin Kutal’ı, derginin 60. sayısını adına çıkardıkları Av. Şinasi Yeldan hakkında konuşma yapması için kürsüye davet etti. 

Birinci oturumun başkanlığını Çalışma ve Toplum Dergisi Yayın Kurulu Üyesi Prof. Ali Güzel yaptı. İlk oturumda konuşan Prof. Erinç Yeldan,  “Küresel Kapitalizmin Büyük Durgunluk Dönemeci ve Beklentiler” başlığını tartışmaya açtı. Yeldan konuşmasında, “Çözüm bu döngünün kırılmasında. İktisadi anlamda ‘yapısal reformlar’ bunun çözümü değil, çözüm işçi sınıfının elinde” dedi.

Yapılan her oturumun ardından dinleyiciler soru ve katkıları ile toplantıya dâhil oldu. 

Toplantı, Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu’nun değerlendirme konuşmasının ardından, Birleşik Metal-İş Genel Başkan Adnan Serdaroğlu’nun kapanış konuşması ile son buldu. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus