Grammy adayı İngiliz rapçi “21 Savage” ABD’de gözaltına alındı

ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Bürosu (ICE) Sözcüsü Bryan Cox, “21 Savage” sahne adını kullanan İngiliz vatandaşı rap müzik şarkıcısı Yaa Bin Abraham-Joseph’in, Atlanta şehrinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındığını açıkladı.

Şarkıcının vize süresinin dolduğunu belirten Cox, 2005’te ülkeye yasal yollardan giren Abraham-Joseph’in 2016 yılından bu yana ülkede bulunmasının yasa dışı olduğunu ve ayrıca 2014’te uyuşturucu suçundan hüküm giydiğini kaydetti.

Sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya olan rapçinin avukatı ise “Abraham-Joseph’in serbest bırakılması için çabalıyoruz ve olası tüm yanlış anlaşılmaları gidermeye gayret ediyoruz” dedi.

Abraham-Joseph, ABD’li rapçi Post Malone ile birlikte kaydettikleri “Rockstar” adlı single ile gelecek hafta yapılacak 61. Grammy Ödülleri’nde “Yılın Albümü” ve “Yılın Rap Performansı” kategorilerinde ödüle aday olmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar