Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Keçiören mitinginden izlenimler

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Keçiören mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu kendisi için idam çağrısı yapan Akit TV muhabirine “Benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş, getirmezseniz namertsiniz” dedi. Yine mitingde söz alan CHP-İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, kendisi hakkındaki iddialara cevap verdi. Yavaş “Ankara’yı kaybedeceklerini anlayınca inanılmaz iftiralara başvuruyorlar” dedi.

CHP’nin düzenlediği Ankara Keçiören mitingi.
Fotoğraf: Özgür Özdemir

Yerel seçimlerin sonucu en çok merak edilen ili Ankara’da, CHP’nin Keçiören mitingini izlemek için Batu Bozkürk ile yola çıkıyoruz. Dutluk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek miting için alandayız. Keçiören, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) büyük önem verdiği ve yüksek oy aldığı bir yer.


24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Keçiören sonuçları.

“Kaybedeceklerini anladılar ondan böyle şeylere başladılar”

Mitinge giderken en çok merak ettiğimiz konulardan birisi de seçmenlerin Mansur Yavaş ile ilgili iddialar hakkında neler düşündüğüydü. Miting alanında konuştuğumuz bir seçmen bu iddiaların zamanlamasını hatırlatıp şunları söyledi: “Madem böyle suçları vardı neden yıllar sonra bu gündeme geldi. Kaybedeceklerini anladılar ondan böyle şeylere başladılar.” Alanda konuştuğumuz seçmenlerin tümünün “Neden şimdi?” sorusunu sormaları dikkat çekiciydi. Alanda gördüğümüz şey Mansur Yavaş ile ilgili iddialar seçmende kızgınlığa neden olmuş ve Yavaş’ın kazanacağına dair inançlarını artırmış durumda. Miting alanında CHP’nin yanı sıra çok sayıda da İYİ Parti bayrağı vardı.

Mansur Yavaş Keçiören mitinginde konuşma yaparken.
Fotoğraf : Özgür Özdemir

Keçiören, CHP-İYİ Parti’nin yerel seçim ittifakı kapsamında İYİ Parti’ye bırakılmıştı. İYİ Parti Keçiören Belediye Başkan Adayı Güçlü Şenel yaptığı konuşmada Keçiören’i mahalle meclisleriyle yöneteceklerini söyleyip sözlerini şöyle sürdürdü: “Keçiören’de hiçbir şey hesapsız kitapsız yapılmayacak. 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandıkları patlatalım.”

“Ankara’yı kaybedeceklerini anlayınca inanılmaz iftiralara başvuruyorlar”

Daha sonra söz alan CHP-İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, hakkındaki iddialara cevap verdi. Yavaş “Ankara’yı kaybedeceklerini anlayınca inanılmaz iftiralara başvuruyorlar” dedi. Mitingde en çok ilgiyi ve alkışı Mansur Yavaş topladı. 2014 Yerel Seçimlerini hatırlatan Yavaş “Sandıklara sahip çıkalım” uyarısında bulundu.

“Beka sorunu varsa sebebi iktidardakilerdir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu miting alanında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye seslendi ve “İthal adayla Ankara mı yönetilir?” sorusunu sordu. Beka sorunuyla ilgili tartışmalara da değinen Kılıçdaroğlu “Beka sorunu varsa sebebi iktidardakilerdir” dedi. CHP lideri, kendisi için idam çağrısı yapan Akit TV muhabirine de “Benim idamımla ilgili kanun getireceklermiş, getirmezseniz namertsiniz” diye yanıt verdi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus