Berrin Sönmez ile Feminist Bakış (12): “İktidar Nadira Kadirova soruşturmasını etkin ve şeffaf yürütmeli”

Feminist Bakış’ta Berrin Sönmez bu hafta AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde ölen Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’yı anlattı.  Sönmez iktidarın bu konuda şeffaf bir soruşturma yürütmesi gerektiğini söyledi, Rabia Naz Vatan’ın ölümüne de değinerek “Eğer intiharsa bu tüm delilleriyle önümüze konmalı, değilse suçlular mutlaka açığa çıkmalı” dedi.

Berrin Sönmez ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bugün yeni yasama yılına başlayacağını hatırlattı. Genel Kurul’un kadın cinayetleriyle ilgili özel bir gündemle toplanmasını isteyen Sönmez, bu duruma farkındalık için ülkede bir gün yas ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar