Cumhuriyetin ilanının 96. yılı: İstanbul’daki etkinlikler tarihte ilk kez iki gün sürecek

Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yılında okullarda ve meydanlarda birçok kutlama planlandı. Türkiye’deki tüm belediyeler, valilikler ve cumhurbaşkanlığı etkinlik takvimlerini paylaştı. İstanbul, tarihinde ilk defa Cumhuriyet Bayramı’nı iki gün sürecek etkinliklerle kutlayacak. 

Milli yüzücü Şahika Ercümen’den cumhuriyet için dünya rekoru

Cumhuriyetin 96.yılı dolayısıyla, Mersin‘de bulunan Gilindire Mağarası’nda paletsiz ve tek nefeste dalış yapan Şahika Ercümen, kadınlarda 90 metre sınırını geçerek dünya rekoru kırdı.

Yerlikaya ve İmamoğlu çelenk bıraktı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine katıldı. İmamoğlu, Odakule’den tören alanına yürüyerek gitti.

Gözler İstanbul’da olacak

İstanbul’daki kutlamalar erken başlayacak. Sabah saatlerinde Fatih’te Vatan Caddesi’nde yapılacak olan resmi törenin ardından tüm ilçelerde fener alayı, konvoy, konser etkinlikleri düzenlenecek. Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla akşam saat 19.00’da, Üsküdar’da yapılacak büyük konserle kutlamalar sona erecek.

Kadıköy Belediyesi’nden nostaljik kutlama

Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, 96. yıl kutlamalarında Kadıköy’den Dolmabahçe’ye klasik araçlardan konvoy oluşturarak gidecek.

Şehir Hatları: Kutlamalar boyunca ek seferler olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Şehir Hatları A.Ş. ise kutlamalar devam ederken Üsküdar-Eminönü hattına ek sefer koyduklarını açıkladı. Ayrıca, etkinlikler boyunca toplu ulaşım da ücretsiz olacak.

Ankara’da 96. yıl Athena’yla kutlanacak

29 Ekim saat 20.30’da Anıtpark’ta gerçeklekleştirilecek konseri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabından açıkladı: 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar