Doğa Koleji öğretmenleri grevde: “İnsani ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Doğa Koleji yönetiminden, 4 Aralık gününden beri açıklama bekleyen yüzlerce öğretmen bugün grev çağrısı yaparak iş bıraktı. Veliler de destek için yanlarındaydı.

İstanbul Ataşehir’de bulunan genel müdürlük önünde toplanan öğretmenler yönetime açıklama yapmaları için dilekçe verdi. Doğa Koleji’nin Ankara Eryaman, Çukurambar, Bağlıca, Batıkent ve Birlik, İzmir Mavişehir-2, İstanbul Gaziosmanpaşa, Şişli, Bayrampaşa, Bahçeşehir, Sarıyer, Topkapı ve Avcılar kampüslerindeki öğretmenler greve katıldı.

Medyascope’a konuşan Doğa Koleji Öğretmenleri sözcüsü İsmail Sarp Aykurt, “Ödemeler yapılmadığı takdirde boykotumuz devam edecek” dedi. 

Veliler ise, “Sürecin en başından bu yana öğretmenlerimizin yanındayız. Doğa Koleji yönetimi bu sorunu acilen çözmelidir” diye konuştu.

Okul önünde eylem sürerken içerideki öğrencilerden birinin “Okulda elektrik yok! Jenaratörle çalışıyor” diye bağırması üzerine veliler, “Elektrik yok, kantin bomboş, hiçbir şubede internet yok. Tam anlamıyla rezalet” diyerek tepki gösterdi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus