Doğa Koleji öğretmenleri grevde: “İnsani ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz”

Doğa Koleji yönetiminden, 4 Aralık gününden beri açıklama bekleyen yüzlerce öğretmen bugün grev çağrısı yaparak iş bıraktı. Veliler de destek için yanlarındaydı.

İstanbul Ataşehir’de bulunan genel müdürlük önünde toplanan öğretmenler yönetime açıklama yapmaları için dilekçe verdi. Doğa Koleji’nin Ankara Eryaman, Çukurambar, Bağlıca, Batıkent ve Birlik, İzmir Mavişehir-2, İstanbul Gaziosmanpaşa, Şişli, Bayrampaşa, Bahçeşehir, Sarıyer, Topkapı ve Avcılar kampüslerindeki öğretmenler greve katıldı.

Medyascope’a konuşan Doğa Koleji Öğretmenleri sözcüsü İsmail Sarp Aykurt, “Ödemeler yapılmadığı takdirde boykotumuz devam edecek” dedi. 

Veliler ise, “Sürecin en başından bu yana öğretmenlerimizin yanındayız. Doğa Koleji yönetimi bu sorunu acilen çözmelidir” diye konuştu.

Okul önünde eylem sürerken içerideki öğrencilerden birinin “Okulda elektrik yok! Jenaratörle çalışıyor” diye bağırması üzerine veliler, “Elektrik yok, kantin bomboş, hiçbir şubede internet yok. Tam anlamıyla rezalet” diyerek tepki gösterdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar